+48 58 681 91 79

Nasza misja

„Przejdę przez ten świat tylko jeden raz, wobec tego cokolwiek zrobić mogę  dobrego, wyświadczyć komukolwiek  przysługę niech uczynię to teraz. Niech więc tego nie odkładam na później, nie zaniedbuję, bo już nigdy więcej nie będę miał szansy pójść tą samą drogą.”

Witam serdecznie wszystkich gości na stronie internetowej FUNDACJI POMOCY DZIECIOM NIEPEŁNOSPRAWNYM „UŚMIECH DZIECKA”, istniejącej od 2000 roku.

Wśród nas jest wiele osób potrzebujących, często nie zauważanych przez ogół społeczeństwa i to właśnie im pragniemy z całego serca nieść bezinteresowną pomoc. Od kilku lat pomagamy dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej, prowadząc Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Szklanej. Walczymy o zerwanie ze stereotypowym myśleniem o ludziach niepełnosprawnych, o ich prawo do normalnego życia i akceptacji społecznej. Pragniemy, aby niepełnosprawność nie odebrała im prawa do szczęścia, radości dnia codziennego, spełniania wszelakich marzeń, nawet tych najmniej realnych.

Wiele osób cierpi każdego dnia. Bez nas, ludzi dobrej woli z całą pewnością nie dadzą sobie rady. Dlatego Fundacja rozszerzyła swoje cele statutowe i dziś udzielamy również wsparcia rodzinom znajdującym się  w trudnej sytuacji życiowej oraz prowadzimy działania na rzecz ochrony i promocji zdrowia.

Stale podnosimy jakość naszych metod pracy i mamy ambitne plany na przyszłość. Dziękujemy, że jesteście z nami.

Stefan Czaja
Prezes Fundacji