Nawigacja

· Historia
· Statut
· Misja i wizja
· Wczesne wspomaganie
· Strefa rodziców
· Wychowankowie
· Pracownicy
· Baza dydaktyczna

Projekt PFRON

Projekt „Niepokonani. Rehabilitacja dzieci
i młodzieży niepełnosprawnej” współfinansowany
ze środków PFRON
Warto odwiedzić
Film o nas


My na Facebooku
Baza dydaktyczna

W momencie utworzenia Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy (2006 r.) przejął budynek po Samorządowym Przedszkolu Specjalnym. Niewielka baza lokalowa (150 m2) została wyremontowana i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W 2009 r. zostało oddane do użytku nowe skrzydło budynku o powierzchni 450 m2.

W maju 2013 r. do użytku został oddany nowy budynek ośrodka. Jest to samodzielny obiekt znajdujący się w centrum wsi, który pełni funkcję "domu" w którym jedna z grup przygotowuje się do dorosłego życia, poprzez naukę samodzielności. Budynek został gruntownie odremontowany i wyposażony w nowoczesne meble, artykuły gospodarstwa domowego oraz sprzęt rehabilitacyjny. Do dyspozycji wychowanków są: kuchnia, sala edukacyjna, świetlica, sala rehabilitacyjna, sala zajęć indywidualnych oraz łazienka z wc.
Dalsze powiększenie głównego budynku ORW szybko okazało się koniecznością przede wszystkim ze względu na stale rosnącą liczbę wychowanków i zapewnienie optymalnych warunków edukacji i terapii. W 2015 r. budynek zyskał kolejne skrzydło o powierzchni 2000 m2.

W chwili obecnej budynek Ośrodka Rewalidacyjno - Wychowawczego w Szklanej to bardzo nowoczesny i dobrze wyposażony obiekt na miarę XXI wieku. Mieści się w nim: 12 sal dydaktycznych, 10 sal rehabilitacyjnych, 3 gabinety psychologa, 5 gabinetów logopedycznych, sala hydromasażu, sala muzykoterapii, Sala Doświadczania Świata, sala fitness, gabinety zajęć indywidualnych, aula, sala konferencyjna, szatnia, stołówka, kuchnia z zapleczem, pokój nauczycielski, gabinet medyczny, pomieszczenia administracyjne, archiwum, sekretariat, gabinet dyrektora, toalety oraz zaplecze w postaci garaży i kotłowni. 

 

Obrazy: obiekt_nowy_2.jpg