Nawigacja

· Historia
· Statut
· Misja i wizja
· Wczesne wspomaganie
· Strefa rodziców
· Wychowankowie
· Pracownicy
· Baza dydaktyczna

Projekt PFRON

Projekt „Niepokonani. Rehabilitacja dzieci
i młodzieży niepełnosprawnej” współfinansowany
ze środków PFRON
Warto odwiedzić
Film o nas


My na Facebooku
Odżywiaj się zdrowo, wyglądaj bombowo

Obrazy newsów: zabawy.jpg

       Dziś, w paru zdaniach o tym co działo się w naszym środku. W piątek braliśmy udział w kontynuacji warsztatów kulinarno- dietetycznych, które dotyczyły  głównie owoców. Hasło przewodnie brzmiało „Odżywiaj się zdrowo wyglądaj bombowo”. Spotkanie miało na celu zachęcenie wychowanków do racjonalnego odżywiania i kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych. Warsztaty  rozpoczęliśmy od części teoretycznej: omówienia znaczenia kolorów wśród owoców i warzyw. Zaprezentowaliśmy film edukacyjny „Owoce i warzywa” .Następnie przystąpiliśmy do części praktycznej- konkursu krojenia jabłek na jak największą liczbę talarków, zgadywanek, robienia szaszłyków owocowych według podanego wzoru. Mieliśmy przyjemność degustacji wód smakowych, koktajli, smoothie, sałatek owocowych oraz deserów. Spożywanie posiłków bogatych w owoce i warzywa sprzyja zachowaniu zdrowia, bo być zdrowym to nie tylko nie chorować, ale też czuć się dobrze. Być radosnym i sprawnym fizycznie.

Park Gigantów

Obrazy newsów: park_jura.jpg

        W przepiękne, słoneczne poniedziałkowe przedpołudnie grupy VII i X ruszyły w podróż do Stryszej Budy na cel swojej wycieczki wybierając Park Gigantów. Mrówki, biedronki, żuczki, pszczoły i cała armia owadów w rozmiarach nieco większych niż w rzeczywistości zrobiły ogromne wrażenie na uczestnikach. Z każdym kolejnym krokiem okazywało się iż atrakcjom nie było końca, a przed oczyma pojawiły się ogromnych rozmiarów ptaki. Najlepsze zostało jednak na koniec- fantastyczny plac zabaw, gdzie na nudę nikt nie narzekał. Zabawa była doskonała, a wycieczkę zaliczamy zdecydowanie do udanych.

Spotkanie z owcą Tosią i lanoliną

Obrazy newsów: ozdoby.jpg

Wczoraj w Ośrodku mieliśmy wyjątkowych gości. Odwiedziły nas panie z „Zagrody Powroty” oraz ich dwie owce. Najpierw wysłuchaliśmy bajki o owieczce i dowiedzieliśmy się co działo się z wełną od momentu strzyżenia do powstania kłębka włóczki. Potem mogliśmy sprawdzić jak wykonuje się wszystkie czynności w procesie pozyskania wełny. Owieczki były bardzo cierpliwe za co nagrodzone zostały marchewkami. Dla nas była to niezwykła atrakcja i ogromna dawka przydatnej wiedzy.