Nawigacja

· Historia
· Statut
· Misja i wizja
· Wczesne wspomaganie
· Strefa rodziców
· Wychowankowie
· Pracownicy
· Baza dydaktyczna

Projekt PFRON

Projekt „Niepokonani. Rehabilitacja dzieci
i młodzieży niepełnosprawnej” współfinansowany
ze środków PFRON
Warto odwiedzić
Film o nas


My na Facebooku
Ostrzyckie Wędkowanie

Obrazy newsów: ostrzyce2014.jpg

      Tradycyjnym zwyczajem wybraliśmy się już na XVI Plenerowe Spotkanie Osób Niepełnosprawnych ,,Ostrzyckie Wędkowanie” do Ostrzyc, które odbyło się 06.06.2018r. W programie powitaliśmy gościa specjalnego ,,Królową Jeziora Ostrzyckiego‘’. Płynęliśmy statkiem po jeziorze oraz łodzią strażacką. Ciekawą atrakcją  nie tylko dla chłopców było zwiedzanie i przejażdżka wozem strażackim i radiowozem. Podczas odpoczynku na polanie zacieśnialiśmy nasze koleżeńskie relacje podziwiając piękne widoki.

Dzień Dziecka

Obrazy newsów: dzien2016.jpg

        Dzień Dziecka to jeden z najważniejszych dni dla każdego dziecka w ciągu roku. Z tej okazji w Ośrodku zorganizowano imprezę pt: " Pidżama Party" dla tych małych i tych całkiem dużych dzieci.  Każdy ze sobą na imprezę zabrał pidżamowe wdzianko, ulubioną poduchę oraz świetny humor i chęć do wspólnej zabawy. Na rozgrzewkę każdy zaprezentował swój strój oraz poduchę omijając przeszkody, następnie stoczona została bitwa na gąbki pomiędzy wyznaczonymi grupami. Nie zabrakło również konkursów muzycznych związanych z ulubionymi bajkami. Kolejną niespodzianką okazała się bajka o Zaginionej Piniacie, która znalazła odzwierciedlenie w rzeczywistości, gdyż każda grupa znalazła swoją piniatę o której była mowa w historyjce. Nie zabrakło również poczęstunku: fontanny czekoladowej z owocami, piankami, żelkami. Na zakończenie każdy wychowanek otrzymał niespodziankę z serdecznymi życzeniami z okazji Dnia Dziecka. Pidżama Party przebiegła w miłej atmosferze, impreza zaliczona do udanych! 

WTZ w Chmielnie

Obrazy newsów: wtz_chmielno.jpg

      Warsztaty Terapii Zajęciowej są przeznaczone dla ludzi z niepełnosprawnością intelektualną oraz ruchową. Zadaniem placówki jest usprawnienie zawodowe i społeczne. W piątek zaprosiliśmy rodziców do WTZ w Chmielnie. Mogliśmy czynnie  uczestniczyć w zajęciach pracowni,zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Do wyboru mieliśmy 6 sekcji: pracownia gospodarstwa domowego, komputerowa, witrażu, technik różnych, stolarska, rękodzieła artystycznego. Z przyjemnością zabraliśmy się do tworzenia świeczników, wieńców z papierowej wikliny, dekoracyjnych pudełek, witrażowych serduszek. Nasze dzieła powstawały pod czujnym okiem profesjonalnych instruktorów terapii zajęciowej. Jesteśmy wdzięczni za przyjęcie oraz miłą atmosferę.